ילדים

ילדים

חשיפה טכנולוגית ליצירת הזדמנויות למידה חדשות, רכישת מיומנויות STEM ופיתוח תמונת עתיד חיובית

תכנית הילדים חושפת את המשתתפים לטכנולוגיה חדשה ומרתקת באווירה מעודדת סקרנות ולמידה עצמאית, בשילוב עם הקניית מיומנויות למידה. התכנית מעניקה הזדמנות שווה לילדים המגיעים מהפריפריה החברתית – גאוגרפית של ישראל, אשר אין להם את ההזדמנות ללמוד ולהיחשף למיומנויות מחשב בסיסיות ולרכישת ידע בתוכנות מתקדמות.

הקורסים במסגרת תכניות הילדים נלמדים במתכונת  PBL -  למידה מבוססת פרויקט, אשר הופכת את המדריך למנחה חשיבה ומתמקדת בתחומי העניין ובסקרנות הטבעית של הילד. שיטת הלמידה מפתחת מיומנויות חקר וניתוח מידע, סקרנות, תקשורת בין אישית ועמידה מול קהל. כמו כן, התוכנית משלבת הוראת ה-STEM ומאפשרת התפתחות של ידע חדש מתוך הנחה כי הקניית חינוך טכנולוגי יזמי כבר בגיל הצעיר תגביר את נטיית הלומדים הצעירים להשתלב בתחומים אלו בחייהם הבוגרים.

באמצעות מגון של קורסים המותאמים לגילאים שונים, נחשפים הילדים לכלים טכנולוגים רבים ובכך נחשפים לאפשרויות למידה חדשות, מפתחים תחומי עניין ויוצרים עבור עצמם תמונת עתיד טובה יותר.

פרויקטים

אליפות הייטקיד

אליפות הייטקיד משלבת למידה תהליכית ומחקר סביב אתגר סביבתי או חברתי. הילדים עוסקים במצאית פתרון לאתגר ובסוף השנה מתקיימת תחרות ארצית בין כלל הקבוצות.לאורך תהליך העבודה משתמשת הקבוצה בטכנולוגיה על מנת לקדם את הפרויקט: מחקר ויצירת קשרים באמצעות האינטרנט, הפקת סרטון וירטואלי, יצירת חידונים ומשחקים מקוונים ולבסוף כתיבת עיתון דיגיטלי המציג את התוצרים של הפרויקט. תכנית זו מקדמת את  מטרות ה-  STEM, מתוך הנחה כי הקניית חינוך טכנולוגי יזמי כבר בגיל הצעיר, תגביר את נטיית הלומדים הצעירים להשתלב בתחומים אלו בחייהם הבוגרים.

.

סיירות טכנולוגיות והעשרה

סיירות הטכנולוגיה של העמותה פועלות בימי החופשה מבתי הספר ונותנות מענה לצורך של ההורים בפעילות איכותית, מקצועית וברת השגה לילדים במהלך החופשות. אוכלוסיית היעד היא בעיקר ילדים שהוריהם אינם יכולים לממן עבורם קייטנה,  ועל כן הם נשארים חסרי מעש במהלך החופשה. כל סיירת מתמקדת בלימוד תוכן טכנולוגי איכותי ומשמעותי כדוגמת, רובוטיקה, עיצוב, תלת מימד, אנימציה וכו'.

שעת קוד

קורס המשלב תכנים טכנולוגים משלושה עולמות: תכנות, אנימציה ובניית משחקי מחשב. במסגרת התוכנית יתנסו הילדים בחשיבה, תכנון וביצוע וירכשו מיומנויות בסיסיות בתחום התכנות, האנימציה ובניית משחקים. הקורס חושף את המשתתפים לתכנות מחשבים, בסביבה מעשירה ומעצימה, ומסייע להם לפתח עמדות חיוביות כלפי הטכנולוגיה, והיתרונות שבה. 

 

KARINLEV - PRINTING & DIGITAL DESIGN STUDIO >> WWW.KARINLEV.COM