fbpx

מחשבה טובה מתחילה בקוד פתוח

במחשבה טובה אנו מאמינים כי האתגר הוא גם ההזדמנות: הנגשת טכנולוגיה בסביבה תומכת ומעצימה, פותחת עבור אוכלוסיות רבות עולם שלם של אפשרויות להשכלה, תעסוקה והשתלבות חברתית. החיבור לעולם המודרני מעלה את תחושת הערך העצמי ואת תחושת השייכות לקהילה, וכך הופכת הטכנולוגיה לכלי בצמצום פערים בחברה הישראלית.

אודות העמותה
אודות העמותה
אודות העמותה

מאתגר להזדמנות

עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 על-ידי אנשי חינוך והייטק במטרה לצמצם את הפער החברתי בישראל על ידי חיבור לטכנולוגיה והעצמה אישית. העמותה פעולת בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל, ויוצרת מוביליות חברתית אצל אוכלוסיות מודרות בחברה: ילדים ונוער במצבי סיכון, אנשים עם מוגבלות, דורשי תעסוקה ובני הגיל השלישי, תוך התייחסות לתת-האוכלוסיות בכל אחת מהן כגון: נשים, עולים חדשים, בני מיעוטים ועוד.

חוסר שוויון דיגיטלי משפיע על שכבות אוכלוסייה רבות ומהווה חסם להשכלה ולהתקדמות תעסוקתית. דווקא במדינת ישראל, המוכרת בעולם כ"startup nation", קיים פער דיגיטלי עצום אשר מעמיק פערים חברתיים ופוגע בשוויון ההזדמנויות בחברה.
על מנת להגשים את חזונה, מפעילה העמותה מרכזים טכנולוגיים קהילתיים ברחבי הארץ, וכן כיתת מחשבים ניידת עבור אוכלוסיות הנעדרות גישה למרכזים הנייחים. במרכזים פועל צוות מסור אשר מתאים את תכניות ההכשרה לצרכים הייחודים של כל אוכלוסייה ומלווה את המשתתפים להצלחה.

במחשבה טובה אנו מאמינים כי טכנולוגיה מהווה דלת לעתיד, וכדי להשתלב בחברה כאזרחים יצרניים, יצירתיים וחדשניים, עלינו לטעת בילדים ובנוער שפה שתקדם אותם בחייהם, תעצים אותם ותפתח עבורם אפשרויות רבות, הן בחברה הגלובלית והדינמית של היום, והן בגילוי תחומי ידע ועניין חדשים והפוטנציאל הגלום בהם.
כך גם לגבי בני ובנות גיל שלישי ודורשי התעסוקה: על מנת שישתלבו בחברה ויוכלו להרגיש חלק ממנה ברמה הרגשית, התפקודית והמקצועית, הם חייבים ללמוד לפתוח את הדלת הזו.

עלינו לזכור שמשבר הקורונה חידד לכולנו שטכנולוגיה היא לא פריבילגיה, היא זכותו הבסיסית של כל אדם בחברה.

פעולתה הנרחבת והמשמעותית של העמותה זכתה להכרה ולפרסים, ביניהם פרס ראש עיריית ירושלים, אות המופת בכנס ישראל-שדרות לחברה ופרס אשלים ג'וינט-ישראל. העמותה מוכרת כאקדמיה של חברת Cisco ושל Microsoft ובעלת תו מידות לאפקטיביות. לעמותה מעמד של יועץ מיוחד לאו"ם. 

ועד מנהל

ד"ר אסטורה מודונה

ד״ר אסטורה מודונה הוא יזם ישראלי-איטלקי, מייסד ושותף מנהל בקרן הון סיכון Partners Venture Terra. אסטורה פעיל במגזר החברתי, ובפרט בעמותות ללא כוונות רווח. הוא יסד את עמותת מחשבה טובה, במטרה לצמצם את הפער הטכנולוגי והחברתי בארץ ומשמש יו"ר הועד המנהל מאז הקמתה של העמותה בשנת 2003. אסטורה הוא בעל תואר ראשון בפיזיקה מהאוני׳ העברית בירושלים ובעל דוקטורט בפיזיקת פלסמה מ College Imperial בלונדון. ד"ר מודנה שימש בעבר כפיזיקאי ב-McKinsey&co בפריז,

 וייעץ לחברות מובילות בתחומי התעשייה ופיננסים בצרפת, איטליה וישראל. במהלך חייו צבר אסטורה ניסיון עשיר בניהול וייעוץ בתחום הפיננסים והטכנולוגיה והוא יושב במועצת המנהלים של חברות הCleanTech- המובילות בישראל. לפני הקמת טרה ונצ'ורס, אסטורה עבד ב-Israel Seed כשברשותו הון להשקעה של מעל 260 מיליון דולר, וכן תיפקד כיועץ בחברת מקינזי ושות', Ecole Polytechnique בפריז, ופרסם מאמרים רבים בכתבי מדע יוקרתיים.

עו"ד אילת טורם

עו"ד אילת טורם הינה שותפה במשרד עוה"ד עמית, פולק, מטלון ושות' (נוסד: 1956) שם היא מנהלת את מחלקת הגלובל מרקטס ומכהנת כשותפה גם במחלקת ההייטק. אילת מלווה קרנות וגופי השקעה, חברות טכנולוגיה וחממות טכנולוגיות ומתמחה בתחום הייעוץ לחדשנות והקמת גופי חדשנות. בכובעה העסקי, עו"ד טורם הינה מנכלית APMakers Innovative Capital, שם היא מנהלת פעילות בינל' בתחומי הייעוץ, פיתוח עסקי, בנקאות השקעות ויזמות עסקית. אילת חברה במועצת הנאמנים וחבר הנאמנים של אוניברסיטת בר-אילן ומכהנת כחברת ועד מנהל במחשבה טובה משנת 2013.

מר ניל קורני

ניל קורני הוא מנכ"ל קבוצת הפיננסים סיטי בישראל, מנהל חטיבת השווקים של סיטי באזור רוסיה, טורקיה וישראל ומוביל את תחום החדשנות עבור הנהלת EMEA (אירופה, מזרח התיכון ואפריקה). בנוסף לתפקידים אלה, ניל מכהן כנשיא איגוד הבנק הזרים והגופים הפיננסים בישראל. קורני הצטרף לסיטי ישראל בשנת 2004 והוא אחראי בין היתר על הקמת מרכז הפיתוח של סיטי בישראל העוסק בפיתוח טכנולוגיות בתחום הפינטק (טכנולוגיה פיננסית) וכמו כן האקסלרטור הראשון בישראל בתחום הפיננסים. ניל משמש כחבר ועד מנהל של מחשבה טובה מאז 2019.

מר משה פרבר

משה פרבר הוא יזם ומשקיע פרטי בתחום ההי-טק. במהלך 20 שנותיו בתחום המחשוב כיהן כמייסד, משקיע ויועץ עבור מגוון רחב של חברות סטארט-אפ ומיזמים שונים.
מר פרבר מחזיק בתואר שני במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. משה משמש כחבר ועד מנהל במחשבה טובה משנת 2012

הגב' טליה גזית

טליה בעלת ניסיון של 30 שנים בתחום הטכנולוגי וכעשר שנים בתחום הסייבר. בתפקידה האחרון פיקדה טליה על יחידת ממר"ם והשתחררה מצה"ל בדרגת אל"מ. כיום טליה מובילה את הייעוץ בתחום הטרנספורמציה הדיגיטלית והסייבר ב – PwC ישראל. במהלך הקריירה שלה, טליה הובילה מהלכים אסטרטגיים בתחום הטכנולוגי, פרוייקטים טכנולוגיים ודיגיטליים בעלי השפעה נרחבת. בין השיגה: טליה תכננה, הקימה ותחזקה Data centers מהגדולים בארץ, שילבה והטמיעה פלטפורמות IT מתקדמות והובילה פרויקטים לפיתוח מערכות מידע ומערכות לחימה. כמו כן, טליה הובילה וניהלה תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית הכלל גיבוש של אסטרטגיה מבצעית-דיגיטלית חדשה לצה"ל, תכנון ארכיטקטורה חדשנית ושילוב של יוזמות חדשניות פורצות דרך.

חבר נאמנים

לפי סדר הא'-ב'

אבינעם ערמוני ז"ל

אבינעם נפטר באפריל 2023 הוא היה חבר בחבר הנאמנים של העמותה משנת 2019, יהי זכרו ברוך.

אהרון רינברג

מנהל השקעות בחברת Battery Global Advisors

איריס שלגי

מייסדת ויו"ר קרן מהלך

איתי ז'לטני

Partner | Innovation, Global Incentives & Cleantech and sustainability Groups Leader | Strategy & Transaction | Israel

אלי גרונר

Managing Director at Koch Disruptive Technologies

אמיר אבולפיה

אלוף (במיל')
המנכ"ל היוצא של דונה חברה להנדסה ובניין

אמיר שדה

יזם סדרתי, מייסד ומנכ"ל CliniCrowd

אנדרו גולדמן

מנכ"ל Tsemed
חבר ועד מנהל עמותת מחשבה טובה משנת 2010 עד שנת 2023

אריאל מונפו

מייסד MarkeTech ,IsraelClouds ,CloudEdge

אריק זאבי

מרצה, מייסד הקרן למצוינות אולימפית בישראל ומדליסט אולימפי

הצוות

אורנית בן ישר

מנכ"לית

ornit@mtova.org.il

יעלה להב רז

סמנכ"לית פיתוח חברתי

yeela@mtova.org.il
אוהד חזן

אוהד חזן

סמנכ"ל כספים ותפעול

ohad@mtova.org.il

חגית אוחנה

מנהלת תוכן והדרכה

contents@mtova.org.il
ברכה בך

ברכה בך

מנהלת מחלקת שותפויות

partnerships@mtova.org.il
גלעד שוברט

גלעד שוברט

מנהל פעילות ארצי

nayad@mtova.org.il
שירה

שירה יהודית הילר

מנהלת תחום ילדים ונוער

yeladim@mtova.org.il
שירה בן אהרון

שירה בן אהרון

מנהלת תחום תעסוקה ורכזת מתנדבים

taasuka@mtova.org.il volunteers@mtova.org.il

שרון ויסבורט

מנהלת משאבי אנוש

hr@mtova.org.il

עדי גילון

מנהלת פרויקט מיזם ה-100 אוריינות דיגיטלית

digitali@mtova.org.il