fbpx

"למדתי להיות סבלני ולא קופצני. נתתם לי להתמודד עם הקשיים ועם מחלת הנפש. מודה על האדיבות והיחס".

א. י. – מתמודד עם מגבלה נפשית

רבים מהאנשים עם מוגבלות נדחקים אל השוליים החברתיים בשל מוגבלותם ומתקשים להתנהל במציאות היומיומית המאתגרת. אי שליטה וחוסר ידע במחשבים מהווים עבור קהל זה מוגבלות נוספת בהשתלבות החברתית וחסם בקבלת שירותים רבים מהקהילה ומספקים עסקיים. באמצעות תכנית לימודית ייעודית, אנו מחברים אנשים עם מוגבלות למגוון כלים טכנולוגיים ותוכנות מתקדמות.

המשתתפים נחשפים למגוון תכני פנאי וידע כגון יו-טיוב, סמארטפון, פייסבוק, ודוא"ל, יחד עם היכרות עם כלים אינטרנטיים שבכוחם להקל על חיי היום-יום כגון אתרי מיצוי זכויות, אתר ביטוח לאומי, תשלום חשבונות, בנקים, קופות חולים ועוד. המשתתפים מחזקים את תחושות הערך העצמי והמסוגלות שלהם ונפתח עבורם פתח להשתלבות חברתית ולקידום התקשורת עם בני משפחה, חברים והקהילה שסביבם.

רבים מהאנשים עם מוגבלות נדחקים אל השוליים החברתיים בשל מוגבלותם ומתקשים להתנהל במציאות היומיומית המאתגרת. אי שליטה וחוסר ידע במחשבים מהווים עבור קהל זה מוגבלות נוספת בהשתלבות החברתית וחסם בקבלת שירותים רבים מהקהילה ומספקים עסקיים. באמצעות תכנית לימודית ייעודית, אנו מחברים אנשים עם מוגבלות למגוון כלים טכנולוגיים ותוכנות מתקדמות.

המשתתפים נחשפים למגוון אתרי פנאי וידע כגון יו-טיוב, פייסבוק, ודוא"ל, יחד עם היכרות עם כלים אינטרנטיים שבכוחם להקל על חיי היום-יום כגון אתרי מיצוי זכויות, אתר ביטוח לאומי, תשלום חשבונות, בנקים, קופות חולים ועוד. המשתתפים מחזקים את תחושות הערך העצמי והמסוגלות שלהם ונפתח עבורם פתח להשתלבות חברתית ולקידום התקשורת עם בני משפחה, חברים והקהילה שסביבם.

% 0

יודעים לחפש באמצעות Google עם סיום הקורס לעומת 52% בלבד בתחילת הקורס

% 0

יודעים כיצד לשלוח דואר אלקטרוני עם סיום הקורס לעומת 42% בלבד בתחילת הקורס

% 0

ימליצו על הקורס לחבריהם

גולשים נגישים

נגן וידאו

הקורסים שלנו

מוגבלויות

לגלוש בלי לחשוש

קורס טכנולוגי בסגנון 'חוג חברתי' עם דגש על הפן החוויתי של הלימוד. הקורס מתאים לאלו שיש להם את הידע הבסיסי במחשבים (עכבר, מקלדת, כניסה לאינטרנט). מיזם משותף עם משרד הבריאות.

המשתתפים נחשפים לתכנים שונים ומגוונים בעולם האינטרנט, במסגרת קבוצה המשלבת מתמודדים בתחום בריאות הנפש ומשתתפים שאינם מתמודדים, בשאיפה לערער על הסטיגמה הקיימת בחברה שלנו. בקורס, מלבד התכנים הטכנולוגיים השימושיים, מושם דגש על יצירת קשר בין אישי בין התלמידים, כדרך ללמידה משמעותית ולהרחבת המעגל החברתי של המשתתפים גם מחוץ לגבולות הקורס.

מוגבלויות

מתמודדים ביחד

ההתמודדות עם מוגבלות נפשית היא עניין אישי של המתמודד, אך משפיעה גם על המעגל המשפחתי והחברתי הקרוב. מתוך ההבנה כי מעגלים אלו חופפים ומשפיעים על האינטראקציות החברתיות הקיימות,

נרצה לעודד ולטפח קשר משמעותי קיים, במסגרת העבודה לכל אורך הקורס על פרויקט משותף במחשב.

הקורס שם דגש על למידה זוגית הכוללת תרגולים משותפים בכיתה ובבית. הזוגות המשתתפים, מתמודד עם מגבלה נפשית, ואדם אחר המשמעותי לו, יתחילו מגיבוש תחום עניין משותף, חשיפה זוגית לכלים טכנולוגיים שונים ושימושיים במחשב ויתקדמו לעבר גיבוש פרויקט דיגיטלי, אותו יציגו יחדיו בסיום הקורס. בשילוב עם החשיפה לכלים טכנולוגיים, יתקיים שיח ומחשבה על הקשר בין הזוגות, כפי שעולה מתוך השיעורים, במטרה ליצור תהליך בין אישי משמעותי, השזור בפרויקט הזוגי המשותף. קיימת גם אפשרות לקיים את הפעילות במתווה של מתמודד וחונך.

מוגבלויות

הכרת המחשב לאנשים עם מוגבלות

הקורס מיועד לאלו המעוניינים בקורס פנאי אשר יכלול את האלמנטים העיקריים לשימוש במחשב וילווה אותם צעד צעד בהשתלבות בעולם המחשב והאינטרנט. 

היקף הקורס מאפשר תרגול רב ולמידה המותאמת לקצב המשתתפים בו. מטרת ההיכרות עם המחשב והרשת היא לסייע בתחומי חיים שונים ולחזק את תחושת העצמאות, המסוגלות והביטחון העצמי של המשתתפים בשימוש במחשב. הטמעת התכנים בקורס תעניק למשתתפים רכישת מיומנויות בסיס במחשב הפותחות צוהר לעולם הפנאי, הקלה על חיי היום-יום, הרחבת המעגל החברתי ושיפור איכות החיים.

מוגבלויות

המחשב הראשון שלי

התכנית מיועדת למשתתפים בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (מש"ה). העבודה בקבוצות קטנות של 5-7 משתתפים כאשר קצב הלמידה תלוי ברמת הקבוצה וביכולת המשתתפים להטמיע את התכנים.

 במסגרת התכנית יפתחו משתתפים בוגרים עם מוגבלות, שליטה בשימושי מחשב הכוללים: שימושי מחשב בסיסיים הכוללים שימוש בעכבר ומקלדת, התאמת המחשב לצורכי המשתמש מבחינת נגישות, יצירת תיקייה אישית, יצירת קבצים חדשים בתוכנות, (Office,Word, Powerpoint), ושמירתם, חיפוש בGoogle – איתור מידע ותמונות, שמירת תמונות במחשב , עבודה עם ריבוי חלונות במחשב, איתור סרטונים ב Youtube ועוד.

לפרטים נוספים

ניתן לפנות למנהל תחום אנשים עם מוגבלויות וגיל שלישי,
אופיר בן יאיר
: senior@mtova.org.il

כל הכתוב בלשון זכר מתייחס לכל המגדרים