fbpx

"קיבלתי את האמונה והאומץ לומר לאנשים לא לשפוט אותי בגלל איך שאני נראה אלא על פי מעשי"

דוד דסה, בן 18, בוגר תוכניות מחשבה טובה, זוכה בגמר אקוטק ותחרות ניפטי הבינלאומית,
סטודנט בעתודה הטכנולוגית במכללה הטכנולוגית כנרת, ישובץ לתפקיד טכנולוגי בחיל האוויר בסיום לימודיו.

מחשבה טובה מובילה פדגוגיה של חינוך בתחומי ה- STEM, ומאמינה כי זהו אמצעי לטיפוח תרבות של חדשנות, תמיכה והעצמה של דור העתיד, מתוך תפיסה כי טכנולוגיה מהווה דלת לעתיד.

תכניות הלימוד של מחשבה טובה ממנפות את העניין והמשיכה של בני הנוער לעולם הטכנולוגיה בכדי להקנות להם חווית הצלחה, תחושת מסוגלות עצמית וכלים להשתלבות בעולם המודרני ובשוק התעסוקה המשתנה. תכניות אלה מתאימות לא רק עבור בני נוער בסיכון אלא לכלל בני הנוער אשר מגיעים מאזורי פריפריה חברתית – גאוגרפית והכלים הללו לא נגישים להם בסביבתם הקרובה.

ברור לכולנו כי הטכנולוגיה המתפתחת בקצב מהיר שינתה את כללי המשחק בשוק העבודה ועתידה להשפיע כבר בשנים הקרובות על מאפייני העובדים והכישורים להם נדרשים בני הנוער. במחשבה טובה, אנו מאמינים כי ככל שהחשיפה לטכנולוגיה תעשה בגיל צעיר ובאווירה תומכת ומעשירה, כך תגדל נטיית המשתתפים להשתלב בתחומים אלה בעתיד.

תוכניות הנוער במחשבה טובה משלבות הקניית ידע טכנולוגי מקצועי ברמה גבוהה, יחד עם מיומנויות המאה ה-21: עבודת צוות, חקר, למידה עצמאית, עמידה מול קהל, וכן ניסיון מעשי בתחום טכנולוגי מבוקש בשוק. כך נפתחות בפני בני הנוער אפשרויות להשכלה ותעסוקה בתחומים טכנולוגיים רלוונטיים ועדכניים, באופן המהווה פתח להתקדמות תעסוקתית עתידית.

תכניות הלימוד של מחשבה טובה ממנפות את העניין והמשיכה של בני הנוער לעולם
הטכנולוגיה בכדי להקנות להם חווית הצלחה, תחושת מסוגלות עצמית וכלים להשתלבות
בעולם המודרני ובשוק התעסוקה המשתנה. תכניות אלה מתאימות לא רק עבור בני נוער
בסיכון אלא לכלל בני הנוער אשר מגיעים מאזורי פריפריה חברתית – גאוגרפית והכלים
הללו לא נגישים להם בסביבתם הקרובה.


ברור לכולנו כי הטכנולוגיה המתפתחת בקצב מהיר שינתה את כללי המשחק בשוק
העבודה ועתידה להשפיע כבר בשנים הקרובות על מאפייני העובדים והכישורים להם
נדרשים בני הנוער.
במחשבה טובה, אנו מאמינים כי ככל שהחשיפה לטכנולוגיה תעשה בגיל צעיר ובאווירה
תומכת ומעשירה, כך תגדל נטיית המשתתפים להשתלב בתחומים אלה בעתיד.


תוכניות הנוער במחשבה טובה משלבות הקניית ידע טכנולוגי מקצועי ברמה גבוהה,
יחד עם מיומנויות המאה ה-21: עבודת צוות, חקר, למידה עצמאית, עמידה מול קהל, וכן
ניסיון מעשי בתחום טכנולוגי מבוקש בשוק. כך נפתחות בפני בני הנוער אפשרויות להשכלה
ותעסוקה בתחומים טכנולוגיים רלוונטיים ועדכניים, באופן המהווה פתח להתקדמות תעסוקתית עתידית.

% 0

הגבירו את הרצון לפתח קריירה מקצועית בתחום טכנולוגי/מדעי בעתיד

% 0

מרגישים בטוחים יותר ביכולת שלהם להצליח בחיים

% 0

סיימו הסמכת סיסקו בהצלחה

אקו-טק (כיתות ט'-יא)
מס' תכנית בגפ"ן 13135, 13343, 13140

תכנית שנתית, המחברת בני נוער לאפשרויות השכלה ותעסוקה באמצעות הקניית ידע טכנולוגי מקצועי ברמה גבוהה ובתחום מבוקש בשוק, הסמכה מוכרת, כישורי יזמות עסקית ומיומנויות בין-אישיות, המהוות פתח להתקדמות תעסוקתית עתידית. התכנית כוללת שלושה מרכיבים: הכשרה טכנולוגית מקצועית (פיתוח אפליקציות / בניית אתרים ב-WIX / שיווק דיגיטלי, טכנאות מחשבים ב-PC, טכנאות סלולר), יזמות עסקית-חברתית והתמחות מעשית במהלך חופשת הקיץ. התוכנית מסתיימת בתחרות ארצית אשר נשפטת על ידי אנשי חינוך ואנשי הייטק וכוללת פרס שווה במיוחד.

לקריאת דוח השפעה לשנת 2022

נגן וידאו

סטארטאפיסטים (כיתות ט'-י')

תוכנית בוטיק דו שנתית המיועדת לבוגרי תוכניות מחשבה טובה ובני ובנות נוער בכיתות ט'-י'. המשתתפים ילמדו: Html ,CSS, JavaScript בסביבה חדשנית ומקצועית. יתנסו בפיתוח פרויקטים של יזמות טכנולוגית חברתית, ויקימו מיזם עם תוצר טכנולוגי. התוכנית מתקיימת בשיתוף חברת הייטק מובילה, המספקת את סביבת העבודה וכוללת לימוד תיאורטי והתנסותי, ליווי מקצועי ורכישת ידע ונסיון אותנטי.

לקריאת דוח השפעה לשנים 2020-2021

נגן וידאו

תכניות

תוכניות לנוער

APP2U תוכנית העצמה נשית לנערות (כיתות ז'-ט')
מס' תכנית בגפ"ן 13351

תכנית העצמה נשית וחשיפה טכנולוגית, משולבת עם הדרכה של מנטורית מחברת הייטק, במטרה לחשוף בנות בשלבים מוקדמים ככל שניתן למיומנויות המאה ה21 ובדגש על דרכי חשיבה לוגית ולמידה עצמאית, תוך חשיפה לטכנולוגיה ואפשרויות הטמונות בה במטרה לשנות דפוסי חשיבה והסללה תעסוקתית ולייצר תמונת עתיד טובה יותר עבורן כשוות בין שווים.
נוער

בניית חדר בריחה וירטואלי
(כיתות ז'-ח')
מס' תכנית בגפ"ן 13165

תוכנית שנתית. המשתתפים עוברים חדרי בריחה מאתגרים ומלהיבים, לומדים ומתנסים בכלים טכנולוגיים מגוונים. השיא הוא ביצירה עצמית של חדר בריחה וירטואלי, דרך בניית אתר ב-WIX. בתהליך הם נדרשים לפתח מיומנויות של חקר, עבודת צוות, פתרון בעיות וחשיבה יצירתית.
נוער

מייק איט (כיתות ז'-ט')
מס' תכנית בגפ"ן 13043

תוכנית שנתית. הקורס משלב בין פיתוח חשיבה יצירתית, למידה עצמאית, פתרון בעיות ואחריות סביבתית לבין התנסות ופיתוח מיומנויות בתוכנות מידול ועיצוב ובטכנולוגיות ייצור מתקדמות. במהלך הקורס מתנסים המשתתפים בעיצוב במדפסות תלת מימד, בחיתוך לייזר וכן ביצירת מעגלים חשמליים ומשחקים, לצד התנסות בתהליך של תכנון ויצירת מוצר הנותן מענה על צורך חברתי בסביבה הקרובה.
תוכניות לנוער

STEP UP (כיתות ט'-יא')
מס' תכנית בגפ"ן 13335, 13158, 13149, 13333

תוכנית שנתית. במסגרת זה יעמיקו המשתתפים בתוכן טכנולוגי וירכשו מיומנויות חשיבה מתמטית, קורס חשיבה לוגית ועוד. בין התכנים המוצעים: טכנאות PC, טכנאות סלולר, פיתוח אפליקציות ובניית אתרים ב-WIX.

לפרטים נוספים

 אנא פנו אל מנהלת תחום נוער וילדים בעמותה,
שירה יהודית הילר yeladim@mtova.org.il

כל הכתוב בלשון זכר מתייחס לכל המגדרים