מחשבה טובה מתחילה בקוד פתוח

במחשבה טובה אנו מאמינים כי האתגר הוא גם ההזדמנות: הנגשת טכנולוגיה בסביבה תומכת ומעצימה, פותחת עבור אוכלוסיות רבות עולם שלם של אפשרויות להשכלה, תעסוקה והשתלבות חברתית. החיבור לעולם המודרני מעלה את תחושת הערך העצמי ואת תחושת השייכות לקהילה, וכך הופכת הטכנולוגיה לכלי בצמצום פערים בחברה הישראלית.

מאתגר להזדמנות

עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 על-ידי אנשי חינוך והייטק במטרה לצמצם את הפער החברתי בישראל על ידי חיבור לטכנולוגיה והעצמה אישית. העמותה פעולת בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל, ויוצרת מוביליות חברתית אצל אוכלוסיות מודרות בחברה: ילדים ונוער במצבי סיכון, אנשים עם מוגבלות, דורשי תעסוקה ובני הגיל השלישי, תוך התייחסות לתת-האוכלוסיות בכל אחת מהן כגון: נשים, עולים חדשים, בני מיעוטים ועוד.

חוסר שוויון דיגיטלי משפיע על שכבות אוכלוסייה רבות ומהווה חסם להשכלה ולהתקדמות תעסוקתית. דווקא במדינת ישראל, המוכרת בעולם כ"startup nation", קיים פער דיגיטלי עצום אשר מעמיק פערים חברתיים ופוגע בשוויון ההזדמנויות בחברה.
על מנת להגשים את חזונה, מפעילה העמותה מרכזים טכנולוגיים קהילתיים ברחבי הארץ, וכן כיתת מחשבים ניידת עבור אוכלוסיות הנעדרות גישה למרכזים הנייחים. במרכזים פועל צוות מסור אשר מתאים את תכניות ההכשרה לצרכים הייחודים של כל אוכלוסייה ומלווה את המשתתפים להצלחה.

במחשבה טובה אנו מאמינים כי טכנולוגיה מהווה דלת לעתיד, וכדי להשתלב בחברה כאזרחים יצרניים, יצירתיים וחדשניים, עלינו לטעת בילדים ובנוער שפה שתקדם אותם בחייהם, תעצים אותם ותפתח עבורם אפשרויות רבות, הן בחברה הגלובלית והדינמית של היום, והן בגילוי תחומי ידע ועניין חדשים והפוטנציאל הגלום בהם.
כך גם לגבי בני ובנות גיל שלישי ודורשי התעסוקה: על מנת שישתלבו בחברה ויוכלו להרגיש חלק ממנה ברמה הרגשית, התפקודית והמקצועית, הם חייבים ללמוד לפתוח את הדלת הזו.

עלינו לזכור שמשבר הקורונה חידד לכולנו שטכנולוגיה היא לא פריבילגיה, היא זכותו הבסיסית של כל אדם בחברה.

פעולתה הנרחבת והמשמעותית של העמותה זכתה להכרה ולפרסים, ביניהם פרס ראש עיריית ירושלים, אות המופת בכנס ישראל-שדרות לחברה ופרס אשלים ג'וינט-ישראל. העמותה מוכרת כאקדמיה של חברת Cisco ושל Microsoft ובעלת תו מידות לאפקטיביות. לעמותה מעמד של יועץ מיוחד לאו"ם. 

ועד מנהל

ד"ר אסטורה מודונה

ד״ר אסטורה מודונה הוא יזם ישראלי-איטלקי, מייסד ושותף מנהל בקרן הון סיכון Partners Venture Terra. אסטורה פעיל במגזר החברתי, ובפרט בעמותות ללא כוונות רווח. הוא יסד את עמותת מחשבה טובה, במטרה לצמצם את הפער הטכנולוגי והחברתי בארץ ומשמש יו"ר הועד המנהל מאז הקמתה של העמותה בשנת 2003. אסטורה הוא בעל תואר ראשון בפיזיקה מהאוני׳ העברית בירושלים ובעל דוקטורט בפיזיקת פלסמה מ College Imperial בלונדון. ד"ר מודנה שימש בעבר כפיזיקאי ב-McKinsey&co בפריז,

 וייעץ לחברות מובילות בתחומי התעשייה ופיננסים בצרפת, איטליה וישראל. במהלך חייו צבר אסטורה ניסיון עשיר בניהול וייעוץ בתחום הפיננסים והטכנולוגיה והוא יושב במועצת המנהלים של חברות הCleanTech- המובילות בישראל. לפני הקמת טרה ונצ'ורס, אסטורה עבד ב-Israel Seed כשברשותו הון להשקעה של מעל 260 מיליון דולר, וכן תיפקד כיועץ בחברת מקינזי ושות', Ecole Polytechnique בפריז, ופרסם מאמרים רבים בכתבי מדע יוקרתיים.

עו"ד אילת טורם

עו"ד טורם הינה בעלת תואר בוגר LLB במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. עו"ד טורם שותפה במשרד עו"ד עמית, פולק, מטלון ושות' ופעילה בעולם ההייטק. עו"ד טורם מתמחה בתחום ההקמה והייצוג של גופי השקעה ומייעצת לקרנות ונצ'ר, פרייבט אקוויטי ונוספות גם באסטרטגיית הגיוס אל מול השוק המוסדי בישראל ובאיתור הזדמנויות השקעה. בנוסף, אילת מלווה אקסלרטורים וחממות טכנולוגיות, חברות סטרטאפ רבות ואנג'לים. אילת משמשת כחברת ועד מנהל במחשבה טובה משנת 2013.

מר ניל קורני

ניל קורני הוא מנכ"ל קבוצת הפיננסים סיטי בישראל, מנהל חטיבת השווקים של סיטי באזור רוסיה, טורקיה וישראל ומוביל את תחום החדשנות עבור הנהלת EMEA (אירופה, מזרח התיכון ואפריקה). בנוסף לתפקידים אלה, ניל מכהן כנשיא איגוד הבנק הזרים והגופים הפיננסים בישראל. קורני הצטרף לסיטי ישראל בשנת 2004 והוא אחראי בין היתר על הקמת מרכז הפיתוח של סיטי בישראל העוסק בפיתוח טכנולוגיות בתחום הפינטק (טכנולוגיה פיננסית) וכמו כן האקסלרטור הראשון בישראל בתחום הפיננסים. ניל משמש כחבר ועד מנהל של מחשבה טובה מאז 2019.

מר משה פרבר

משה פרבר הוא יזם ומשקיע פרטי בתחום ההי-טק. במהלך 20 שנותיו בתחום המחשוב כיהן כמייסד, משקיע ויועץ עבור מגוון רחב של חברות סטארט-אפ ומיזמים שונים.
מר פרבר מחזיק בתואר שני במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. משה משמש כחבר ועד מנהל במחשבה טובה משנת 2012

מר אנדרו גולדמן

אנדרו גולדמן נולד בבריטניה בשנת 1966 , גדל בצפון אנגליה ועלה לישראל בשנת 1993. בעל תואר שני בהנדסת תוכנה מ-Imperial College בלונדון. אנדרו עובד בהיי-טק הישראלי מאז 1994. בשנת 2009 הקים את Tsemed, חברת פיתוח תוכנה המתמקדת בפיתוח אפליקציות לסמארטפונים אנדרו משמש כחבר ועד מנהל במחשבה טובה משנת 2008.

חבר נאמנים

לפי סדר הא'-ב'

דיויד מרמר

מנהל קרן/סיכונים בשוק ההון עם מומחיות באופציות, וחוקר בהיסטוריה של מזה"ת ואיסלאם.

חיים פרידמן

שותף מייסד של קרן הון הסיכון LIONBIRD

חנה רדו

יו"ר ומייסדת העסקים החברתיים: סופרסונס, מדבר תשעשרה, לב תשעשרה בצפת, נגב תשעשרה וספרינג וואלי.

טליה גזית

שותפה בפירמת הייעוץ ורואי החשבון PwC, אל"מ (מיל') לשעבר מפקדת יחידת ממר"ם

יואש טרוקמן

יו״ר אלעד מערכות תוכנה והקרן ע״ש שלמה טירן

ירון פיטארו

דירקטור, מנהל ההשקעות של וולת'סטון החזקות בע"מ

מאיר ברון

Co Founder Baron Eshel Sharoni – Financial Gatekeepers

מוחמד היבי

שותף בדלויט ישראל

מיכאל בלוך

מייסד Israel Impact Partner

סגי איתן

חברת מועצת בנק ישראל ודירקטורית בלתי תלויה בחברת מליסרון בע"מ

הצוות

שרית פירו

מנהלת משאבי אנוש

hr@mtova.org.il

הדס בוקע

רכזת מרכז לוד

hadas@mtova.org.il

נאיפה ביידוסי

רכזת מרכז מזרח ירושלים library@mtova.org.il

אלון ארצי

רכז מרכז יקנעם והצפון

yok@mtova.org.il

ליאת סטרומזה

רכזת מרכז רמות והמרכז העירוני

ramot@mtova.org.il

אהרון שרייבר

מנהל המעבדות ומנהל קהילת הבוגרים

as@mtova.org.il

שרה חנוכה

מנחה פדגוגית תחום הגיל השלישי ותחום אנשים עם מוגבלות

senior1@mtova.org.il

שאול מוראי

רכז פרויקטים תחום ילדים ונוער

pnoar@mtova.org.il

שלום בן כהן

מנחה פדגוגי תחום נוער

noar2@mtova.org.il

גליה ליפשטיין

רכזת הדרכה תחום תעסוקה

taasuka1@mtova.org.il